top of page
Szukaj

Beach please!

Powoli naszą małą tradycją staje się rozgrywany w sezonie wakacyjnym turniej siatkówki plażowej – Beach please, którego druga edycja tym razem miała miejsce 29 lipca na boiskach krakowskiej Wandzianki. Od pierwszego gwizdka emocji nie brakowało, lał się pot i łzy, ale finalnie zwycięsko z rozgrywek wyjść mogły tylko… dwie pary.


Na niespełna tydzień przed turniejem odbyło się losowanie grup fazy eliminacyjnej. Nie będzie przesadą napisanie, że niektóre pary miały wystarczającą ilość czasu na przemyślenie i obranie właściwej taktyki na pierwszą fazę turnieju. W jej ramach każda para rozgrywała 2 mecze, a zdobycze punktowe decydowały o miejscach w zbiorczej tabeli. Na jej podstawie osiem najlepszych par awansowało do grupy GOLD, natomiast osiem pozostałych walczyło o medale na poziomie SILVER.


Po zakończonej pierwszej fazie rozgrywek przyszedł czas na ćwierćfinały, którym niejednokrotnie towarzyszyło sporo emocji. Uczestnicy musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, ponieważ ewentualna porażka eliminowała ich z turnieju. Idealnym przykładem może być tutaj jeden z meczów, w trakcie którego jedna z par obroniła 6(!) piłek meczowych, by finalnie wznieść ręce w geście zwycięstwa. Przegranym pozostało oglądanie meczów półfinałowych i kibicowanie Koleżankom i Kolegom, którzy pozostali w grze.

W tego typu turniejach, każdy kolejny etap przynosi mecze stojące na coraz wyższym poziomie. Nie inaczej było i w tym przypadku. Półfinały oraz późniejsze mecze o brązowe oraz złote medale były naprawdę widowiskowe – zarówno na poziomie SILVER, jak i GOLD.


Ostatecznie medale zawisły na szyjach 6 par, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


POZIOM SILVER:

1. Paweł i Tomasz

2. Mateusz i Mateusz

3. Czarek i Marcin


POZIOM GOLD:

1. Daniel i Kamil

2. Artur i Filip

3. Marcin i Piotr


Turniej był niejako punktem kulminacyjnym sezonu wakacyjnego, w którym, w ramach weekendowych aktywności na świeżym powietrzu, spotykamy się regularnie na boiskach do piłki plażowej. Wszystkich oczywiście gorąco zachęcamy do dołączenia do naszej grupy i zapraszamy ‘na piach’ – pogoda na pewno będzie nam jeszcze sprzyjać!wp


69 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 opmerking


Gast
06 aug. 2023

Nice!!

Like
bottom of page