top of page
Szukaj

Smocze rakiety

16 października 2023 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii sqausha, gdyż został on oficjalnie ogłoszony dyscypliną olimpijską. Jednakże dwa dni wcześniej rozpoczął się nowy rozdział w historii klubu DRAGON BALLS KRAKÓW. W tym dniu w Atlantic Squash & Fitness odbył się I TURNIEJ SQUASHA DRAGON BALLS KRAKÓW 2023, który rozpoczął cykl wydarzeń związanych z drugimi urodzinami DRAGON BALLS KRAKÓW.

W pierwszym historycznym turnieju wzięło udział ośmiu zawodników: Jakub, Kuba, Marcin, Mateusz, Michał, Miłosz, Paweł i Tomasz. Turniej wystartował o godzinie 11:00 i rozpoczął się od przywitania wszystkich zawodników i gości, wręczenia wypasionych pakietów startowych, przypomnienia regulaminu turnieju i zasad gry.

Przed turniejem, z pomocą systemu TournamentTools, uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy:

Grupa A: Jakub, Marcin, Michał, Tomasz

Grupa B: Kuba, Mateusz, Miłosz, Paweł

W fazie grupowej zawodnicy grali w systemie “best of 3”, czyli do dwóch wygranych setów. Mecze obu grup odbywały się równolegle na dwóch kortach. W pierwszej rundzie grupy A zmagania rozpoczęły się od meczu Jakuba z Marcinem, który okazał się zwycięski dla Jakuba 2:0. W grupie B jako pierwsi zagrali mecz Mateusz z Pawłem, który również zakończył się wynikiem 2:0 dla Mateusza. Drugą rundę w grupie A rozegrali Michał z Tomaszem (2:1), a w grupie B Kuba z Miłoszem (0:2). Trzecia runda w grupie A to mecz Marcina z Michałem (0:2), a w grupie B Mateusza z Miłoszem (2:0). Czwartą rundę w grupie A zagrali Jakub z Tomaszem (0:2) , a w grupie B Kuba z Pawłem (0:2). Piąta runda w grupie A to mecz Marcina z Tomaszem (2:0), a w grupie B Kuby z Mateuszem (0:2). Ostatnią szóstą rundę w grupie A zagrali Jakub z Michałem (0:2), a w grupie B Miłosz z Pawłem (2:0).

Po zakończeniu fazy grupowej w grupie A pierwsze miejsce zajął Michał (komplet zwycięstw), drugie Tomasz, trzecie Jakub i czwarte Marcin. W grupie B pierwsze miejsce zajął Mateusz (również komplet zwycięstw), drugie Miłosz, trzecie Paweł i czwarte Kuba.

Po fazie grupowej odbyła się krótka przerwa na odpoczynek i regenerujący posiłek.

W fazie finałowej zawodnicy grali o każde miejsce w systemie best of 5, czyli do trzech wygranych setów. O 7 miejsce mecz zagrali Kuba z Marcinem, który zakończył się zwycięstwem Marcina 1:3. Mecz o 5 miejsce rozegrali Jakub z Pawłem, który zwyciężył Jakub 3:1. Mecz o 3 miejsce rozegrał się pomiędzy Miłoszem i Tomaszem, w którym zwyciężył Tomasz również 1:3.

Najważniejszy mecz finałowy rozegrany został pomiędzy Mateuszem i Michałem. W finale pierwszego seta wygrał Michał 6:11. W drugim secie pewnie triumfował Mateusz wygrywając 11:2. Trzeci set to znów przewaga Michała 5:11. Czwarty set wyrównał zmagania finałowe i zakończył się zwycięstwem Mateusza 11:7. Piąty set ostatecznie wyłonił zwycięzcę, którym został Mateusz po zwycięstwie nad Michałem również 11:7! Cóż to były za emocje!

Po bardzo emocjonującym meczu finałowym, z rąk samego prezesa DRAGON BALLS KRAKÓW Wojtka, odbyło się uroczyste wręczenie wszystkim zawodnikom pamiątkowych medali oraz zwycięskich pucharów: brązowego dla Tomasza, srebrnego dla Michała i złotego dla Mateusza.

Ogromne gratulacje dla wszystkich Zawodników!

Po ceremonii wręczenia pamiątkowych medali i pucharów, uczestnicy mieli kilka godzin na odpoczynek, aby o godzinie 19:30 spotkać się na wspólnej kolacji w restauracji Dynia. Następnie wszyscy udali się na nocne celebrowanie turnieju w Klubie ZOO, które, jak się później okazało, dla niektórych nie było ostatnim miejscem świętowania…

Ogromne podziękowania dla komitetu organizacyjnego Miłosza, Michała, Pawła i Kamila za poświęcony czas i świetną organizację turnieju!

Pierwszy rozdział zakończony i mamy nadzieję, że kolejne będziecie tworzyć razem z nami!