top of page
Szukaj

Mikołajkowe granie dla Fundacji Stawiamy na Łapy

O tym dniu myśleliśmy od dawna. Decyzja o organizacji charytatywnego wydarzenia zapadła już w marcu tego roku. Z kolei w maju pierwsze, słowne wówczas, zaproszenie skierowane zostało do Prezesa Orion Poznań, podczas Tęczowego Pucharu Polski. Od października ruszyła machina organizacyjna i tak dotarliśmy do 9 grudnia b.r. Tego dnia, na siatkarskich parkietach Poznańskie Koziołki spotkały się z Krakowskimi Smokami grając na rzecz… kotków z Krakowskiej Fundacji Pomocy Zwierzątom – Stawiamy na Łapy. 


Fundację tę tworzy grupa osób, która z miłości do kotów i chęci pomagania wiele lat temu znalazła się w jednym miejscu. 1 stycznia 2014 powołana została Fundacja, w ramach której wolontariusze do dziś działają na rzecz krakowskich bezdomnych zwierząt. 


Głównymi punktami wydarzenia, organizowanego w hali Uniwersytetu Rolniczego, były trzy mecze sparingowe (na poziomach C, B- oraz B) między drużynami Orion Poznań oraz Dragon Balls Kraków. Mimo, że były to mecze sparingowe, którym miała towarzyszyć przede wszystkim dobra zabawa, walki na boisku o każdy punkt nie brakowało. Finalnie, z całego sparingu zwycięsko, tym razem, wyszła krakowska drużyna. 


Zawodnicy zadbali o emocje na boisku, natomiast o dobrą zabawę na trybunach troszczyli się komentatorzy: Damian, Dominik i Michał. Przede wszystkim ten ostatni niejednokrotnie swoimi komentarzami potrafił rozbawić zebraną publiczność do łez, popisując się przy tym nie byle jaką znajomością zasad i historii piłki siatkowej. Wydarzenie uatrakcyjniła również swoim występem Dominika, która, śpiewając hit – Rockin’ Around The Christmas Tree wprowadziła zebranych w świąteczny klimat. 


W przerwach między setami i meczami odbywały się quizy z nagrodami oraz licytacje: czarnych skrzynek, zdjęcia Mariusza Wlazłego z jego autografem oraz… sernika, który cieszył się zdecydowanie największą popularnością wśród publiczności i został zlicytowany za (bagatela!) 230 złotych.


Ostatecznie udało nam się zebrać łącznie 5 643,21 zł oraz przekazane w trakcie wydarzenia gryzaki, puszki i worki z suchą karmą, za które chcemy Wszystkim wspierającym gorąco podziękować!


wp


65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page